KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009063
nr 1600 9063
Julius Granberg
(1859-1936), Sverige
Oljemålning, "Hembygden, när björkarna löfvas, Hyndevadsån". Signerad. Olja på duk, 43x52 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Kondition: färgbortfall, slitage, skador
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
måndag 26 februari 2024
kl 19:52:01
Julius Granberg
Läs mer om Julius Granberg